Preskočiť navigáciu.
Domov

Inovácie v spoločnosti VMware, Inc

  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /data/5/4/54877fec-712a-4e8c-baaa-291b2a26f5d1/euin.org/sub/podnikanieainovacie/sites/all/modules/inline/inline.module on line 489.
  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /data/5/4/54877fec-712a-4e8c-baaa-291b2a26f5d1/euin.org/sub/podnikanieainovacie/sites/all/modules/inline/inline.module on line 489.

VMware je svetový líder v oblasti virtualizácie a cloudovej infraštruktúry, poskytuje zákazníkom osvedčené riešenia. VMware urýchľuje prechod ku cloud computing-u, pri zachovaní súčasných investícií a zvýšením bezpečnosti a kontroly. S viac ako 250 000 zákazníkmi a 25 000 partnermi VMware riešenia pomáhajú organizáciám rôznych veľkostí znížiť náklady, zvýšiť flexibilitu podniku a zaistiť slobodu voľby. Majoritným vlastníkom je EMC Corporation.

logo

História

Spoločnosť VMware bola založená v roku 1998 zakladateľmi Diane Greene, Mendel Rosenblum, Scott Davine, Edward Wang a Edouard Bugion. Zakladatelia sa spolu stretli na University of California. Firma má sídlo v Palo Alto v Californii v USA. Svoje výskumné centrá sa nachádzajú v Cambridge, Massachuesetts a ďaľšie sa nachádza v New Yourku. Software funguje pod operačnými systémami Microsoft, Linux a od roku 2006 aj pod Mac OS X. VMware začala pôsobiť približne s 20 zamestnancami. Svoj prvý produkt,VMware Worstation, uviedla spoločnosť na trh rok od svojho založenia v roku 1999. Na trh serverov firma vstúpila v roku 2001 s produktom VMware GSX Server, ktorý musel bežať pod nejakým operačným systémom. O dva roky nato uvoľnili svoj prvý produkt, ktorý nepotreboval pre svoj beh žiaden operačný systém.
V júni 2006 odkúpili súkromú firmu Akimbi Systems. V roku 2007 odkúpila firma EMC Corporation 10% akcií VMware. 8. júla 2008 boli VMware co-zakladateľ, prezident a CEO Diane Greene nečakane vyhodení z VMware predstavenstva a nahradil ich Paul Maritz, veterán pôsobiaci 14-rokov v Microsofte.

Inovačné stratégie firmy

Stratégia firmy je prioritne zameraná na výskum a vývoj. Práve vývoj nových produktov im prináša konkurenčnú výhodu, ktorú majú v súčasnosti na trhu. O VMware je tiež známe, že "sú 2 roky pred kokurenciou" a to najmä vďaka svojim inovatívnym produktom, ktoré pomáhajú firmám neustále šetriť náklady na prevádku stále väčších počtov serverov.
Ďalšou inovačnou stratégiou je spolupráca s firmami HP, Cisco a Microsoft. Výsledkom spolupráce s firmou Cisco je Cisco Nexus 1000V, distribuovaný softvérový virtuálny switch, ktorý je integrovaný v infraštruktúre VMware.
V neposlednom rade, medzi inovačné stratégie patrí aj podpora podnikavosti zamestnancov. Veľká časť z inovačnej stratégie firmy je založená práve na zamestnancoch, ktorých firma motivuje, aby prichádzali neustále s novými nápadmi v oblasti kvality a fungovania produktov.

Konkurenti

Najvážnejším konkurentom, ktorý ako-tak stíha tempo vývoja VMware je CITRIX. Práve táto firma sa snaží konkurovať VMware-u na poli Virtualizčných riešení pre veľké firmy, ktoré potrebujú zabezpečiť nepretržitú funkčnosť svojich systémov. Do tejto skupiny používateľov patria banky, letiská, poisťovne, zdravotnícke zariadenia a ďaľšie, ktoré si nemôžu dovoliť výpadky systémov. Produkty určené pre tieto firmy sú najdrahšie a majú asi približnú hodnotu ako hardware, na ktorom bežia.
V boji o užívateľa, ktorý nieje až do takej miery zraniteľný výpadkami(ako napríklad školy, štátne inštitúcie a organizácie, ktoré si môžu dovoliť minimálne výpadky svojich služieb) súperí taktiež VMware s Citrixom, ale aj s Microsoft riešením Microsoft Hyper-V a niektorými riešeniami z kategórie opensource produktov(KVM, XEN).
V boji o najmenších zákazníkov sú súpermi VMware-u už spomenuté opensource produkty XEN a KVM a produkty od firmy Oracle Virtual Box.

Firemný výskum a vývoj

Firma VMware každoročne investuje približne pätinu svojich príjmov do výskumu a vývoja, čím si udržiava svoju konkurenčnú výhodu oproti konkurencii.
VMware podporuje výskum a vývoj aj nasledovnými spôsobmi:

  • Poskytovaním bezplatných licencií pre výučbu a výskum
  • Umožnením prístup k Vmware ESX a Workstation zdrojových kódov pre výskum
  • Aktívne zapájanie študentov a učiteľov do rôznych projektov
  • Financovanie výskumu a projektov
2010 2009 2008 2007 2006
Tržby 2857 2023 1881 1325 703
Náklady na R&D 652 496 429 285 148

Systém ochrany duševného vlastníctva

VMware má viac ako 150 patentov. Všetky licencie sú postavené na počte jadier. To znamená, že cena každého produktu sa vyvýja od počtu jadier, na ktorých bude produkt bežať. Predaj licencií je primárne riešený prostredníctvom regionálnych partnerských firiem. V cene licencií je zahrnutý support, ktorý je nevyhnutný pre firmy, ktoré kupujú najvyššiu radu produktov od VMware.

Hlavné úspešné inovácie firmy

vmForce

Salesforce.com, spoločnosť zaoberajúca se technológiou cloud computing pre podniky a VMware vytvorili partnerstvo, za účelom dodávok, predaja a podpory novej podnikovej technológie Java cloud nazývanej VMforce. Je to produkt, ktorý sa radí do skupiny PaaS(Platform as a service), čo znamená, že hotová platforma je zákazníkovi dodaná ako služba. To znamená, že zákazník sa už nemusí zaoberať otázkou harware, inštalovania, patchovania, updetovania aplikácií. Tým može developer využiť svoje sily omnoho efektívnejšie.

logo

Budovanie ekosystému a inovačného mena spoločnosti

pod budovaním ekosystému sa myslí:

  • Certifikačný program(Vmware training academy)
  • Široké spektrum implementačných partnerov
  • Spoluprácu a vývoj s akademickými inštitúciami

Dôvody úspechu

Najväčším dôvodom úspechu tejto firmy je unikátna kombinácia viacerých faktorov

  • Strategického vedenia firmy, ktoré dokáže určiť dlhodobé ciele smerovania podniku a hlavne dokáže viesť podnik k vytýčenému cielu
  • Skvelých pracovníkov, ktorí dokážu neustále prichádzať s novými nápadmi, ktoré pomáhajú firme udržať si svoju pozíciu lídra na celosvetovom trhu.
  • Organizáciami v podobe zákazníkov, ktoré nútia VMware neustále prichádzať s novinkami a vytvárať stabilnejšie a bezpečnejšie produkty. Tiež konkurenčné firmy ich posúvajú ďalej. Napríklad organizácie s opensource produktami, ktoré sa snažia neustále doťahovať na VMware a tým nútia buď programy uvoľniť na trh zadarmo, alebo im pridať nejakú pridanú hodnotu, za ktorú by sa oplatilo zákazníkovi si doplácať za produkt.

Zdroje

http://www.vmware.com/partners/academic/program-overview.html
http://www.vmware.com/company/news/releases/morganstanley_award.html
http://www.glassdoor.com/Reviews/Employee-Review-VMware-RVW446964.htm
http://moneycentral.msn.com/investor/invsub/results/statemnt.aspx?symbol=VMW