Preskočiť navigáciu.
Domov

Inovácie v spoločnosti MSN - Microsoft Network

  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /data/5/4/54877fec-712a-4e8c-baaa-291b2a26f5d1/euin.org/sub/podnikanieainovacie/sites/all/modules/inline/inline.module on line 489.
  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /data/5/4/54877fec-712a-4e8c-baaa-291b2a26f5d1/euin.org/sub/podnikanieainovacie/sites/all/modules/inline/inline.module on line 489.
  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /data/5/4/54877fec-712a-4e8c-baaa-291b2a26f5d1/euin.org/sub/podnikanieainovacie/sites/all/modules/inline/inline.module on line 489.
  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /data/5/4/54877fec-712a-4e8c-baaa-291b2a26f5d1/euin.org/sub/podnikanieainovacie/sites/all/modules/inline/inline.module on line 489.
  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /data/5/4/54877fec-712a-4e8c-baaa-291b2a26f5d1/euin.org/sub/podnikanieainovacie/sites/all/modules/inline/inline.module on line 489.

Tento článok je o poskytovateľovi internetových služieb a internetového portálu.
MSN (pôvodne The Microsoft Network) je kolekcia internetových stránok a služieb poskytovaných spoločnosťou Microsoft. Microsoft Network debutoval ako on-line služba a ako poskytovateľ internetových služieb sú na trhu od 24. augusta 1995, v čase vydania operačného systému Windows 95 na trh.

Rozsah ponúkaných služieb MSN sa zmenil od jeho prvého vydania v roku 1995. MSN bola kedysi jednoduchá on-line služba pre používateľov Windows 95, čoskoro experimentovali s interaktívnym multimediálnym obsahom na internete, a stali sa jedným z najpopulárnejších dial-up poskytovateľov internetových služieb.
msn-logo.jpg
Obr. 1: Logo spoločnosti MSN a jeho zmena pri prechode tisícročí
(zdroj: http://www.font.cz/logo/msn-ma-redesignovane-logo-s-motylem.html)

Spoločnosť Microsoft použila značku MSN pre podporu mnohých populárnych on-line služieb v koncom 90´tých rokov, najviac Hotmail a Messenger. Pred reorganizáciou sa mnoho z nich objavilo v roku 2005 pod iným obchodným názvom, Windows Live. MSN je internetový portál, ktorý je v súčasnosti 11. najnavštevovanejšia doména na internete.

Produkty MSN

-Windows Live
-Hotmail
-Mail
-Messenger
-Spaces
-Writer
-Fotogaléria
-News
-SkyDrive
-Coolhotmail
-Bing

Internet Start

Od roku 1995 do roku 1998 bola doména MSN.com použitá pre podporu MSN ako poskytovateľa internetových služieb. V tej dobe, MSN.com tiež ponúkol vlastnú domovskú stránku a stali sa "Internet tutorial", ale hlavný internetový portál Microsoft-u bol známy ako 'Microsoft Internet Štart' a nachádzal sa na adrese home.microsoft.com. To slúžilo ako predvolená domovská stránka v programe Internet Explorer, kde ponúkali základné informácie, ako sú správy, počasie, šport, zásoby, zábava správy, odkazy na webové stránky na internete, články od zamestnancov spoločnosti Microsoft a aktualizácie softvéru. Populárna novinka webovej stránky - msnbc.com, ktorá bola spustená v roku 1996, bola tiež úzko zviazaná s produktom Microsoft Internet Start.

V roku 1998, z veľkej časti nevyužité 'MSN.com' doménové meno bolo oživené ako internetový portál a stali sa značkou pre rodinu webov vyrábanou priamo v Microsoft Media Group. Nové stránky posunuli MSN ďalej v priamej konkurencii s webmi, ako sú Yahoo! a Go Network. Pretože nový formát otvoril MSN obsah pre svet zadarmo, tak bol v tej dobe poskytovateľ internetových služieb a služieb na objednávku premenovaný na 'MSN Internet Access'.

Od tej doby, MSN.com zostal obľúbeným cieľom. Zavedenie mnohých nových služieb obsah stránky posunuli. MSN Messenger a Hotmail služby boli podporované z portálu MSN.com, ktorý poskytoval ústredné miesto pre všetko s obsahom MSN. MSN Search, špecializovaný vyhľadávač, začal v roku 1999. Jednoduchý sign-in-servis pre online služby spoločnosti Microsoft, Microsoft Passport (teraz Windows Live ID), tiež začala vo všetkých službách MSN v roku 1999. Portál MSN.com a súvisiace skupiny služieb pod dáždnikom 'MSN' zostali veľmi rovnaké počas nasledujúceho desaťročia.

Windows Live

microsoft-windows-live-logo.jpg
Obr. 2: Logo Windows Life
(zdroj: http://allthingsd.com/20081112/microsoft-officially-facebooks-oops-socia...)

Windows Live je kolektívny obchodný názov pre súbor služieb a softvérových produktov od spoločnosti Microsoft. Väčšina týchto služieb sú webové aplikácie, dostupné z prehliadača, ale sú tu i aplikácie, ktoré vyžadujú inštaláciu v PC užívateľa. Existujú tri spôsoby, ktoré Windows Live ponúka: Windows Live Essentials aplikácie, webové služby a mobilné služby.
Mnohé zo služieb MSN boli zreorganizované v roku 2005 a 2006 pod novým obchodným názvom, Windows Live. Tento pohyb tak bol súčasťou stratégie spoločnosti Microsoft, aby zlepšila svoje ponuky online pomocou značky Windows v mene. Spoločnosť tiež reformovala svoj online softvér v dôsledku zvyšujúcej sa konkurencie zo súpermi, ako Yahoo! a Google. Nový názov bol predstavený jednou službou naraz. Windows Live používa 'Web 2.0' technológiu ponúkajúc funkcie prostredníctvom webového prehliadača, ktoré boli tradične dostupné len prostredníctvom špecializovaných softvérových programov.

Vyhľadávač Bing

bing-logo.jpg
Obr. 3: Logo vyhľadávača Bing
(zdroj: http://www.businessol.com/seo-blog/2009/07/msn-then-live-now-bing-what-d...)

Bing je (predtým Live Search, Windows Live Search, MSN Search) je internetový vyhľadávač od spoločnosti Microsoft. Bing bol odhalený generálnym riaditeľom spoločnosti Microsoft Stevom Ballmerom od 28. mája 2009 na konferencii v San Diegu. To išlo úplne online od 03.6.2009 s náhľadom verzie uvoľnenou k 1. júnu 2009.
Pozoruhodné zmeny zahŕňajú zoznam vyhľadávacich návrhov, dotazy zo zoznamu súvisiacich s vyhľadávaním (tzv. "explore panel") založený na sémantickej technológií Powerset, ktorú Microsoft kúpil v roku 2008.

29. júla 2009, Microsoft a Yahoo oznámili dohodu, v ktorej by Bing poháňal Yahoo! Search. Všetci Yahoo! globálni zákazníci s partnermi očakávajú, že budú preradení do začiatku roka 2012.

MSN Messenger

windows-live-messenger-logo.png
Obr. 4: Logo Windows Life Messanger
(zdroj: http://www.blogoflux.com/tag/wlm/page/2)

Windows Live Messenger (predtým s názvom MSN Messenger) je komunikačný klient, vytvorený spoločnosťou Microsoft, je v súčasnosti určený pre prácu s Windows XP (až Wave 3), Windows Vista, Windows 7, Windows Mobile, Windows CE, Xbox 360, Blackberry OS, IOS, Java ME, S60 Symbian OS 9.xa Zune HD.

Klient je súčasťou Windows Live Microsoft online servisu od roku 2005. Pripája sa na Microsoft NET Messenger Service. Klient bol najprv zaradený ako MSN Messenger 22. júla 1999, spolu s Windows Live Messenger 13. decembra 2005. V júni 2009, Microsoft oznámil, že služba prilákala viac než 330 miliónov aktívnych používateľov každý mesiac.

Ochrana duševného vlastníctva

Ochrana duševného vlastníctva, ako aj patentov spadá pod ochrannú známku Microsoft Corporation. Spoločnosť prísne utajuje konkrétnejšie informácie o pripravovaných inováciach, informuje len o finálnych produktoch, alebo poskytuje len stručný opis nových inovácií, rovnako ako aj sprístupnenie informácií o software a hardware, ktorý majú v ponuke.

Obchodná dohoda s Yahoo!

29. júla 2009, Microsoft a Yahoo! oznámili, že sa dohodli na 10-ročnej dohode, podľa ktorej Yahoo! vyhľadávač bude nahradený Bingom. "Vďaka tejto dohode s Yahoo!, vytvoríme viac inovácií vo vyhľadávaní, lepšiu hodnotu pre inzerentov a skutočný výber na trhu, na ktorom momentálne dominuje jedna spoločnosť," uviedol Ballmer. "Verím, že vytvárame základ pre novú éru internetových inovácií a vývoja." dodal Carol Bartz, generálny riaditeľ Yahoo!. Yahoo! dostane 88% všetkých príjmov z predaja reklamy vo vyhľadávaní na svojich stránkach po dobu prvých piatich rokov a má právo predávať niektoré druhy reklamy na niektorých stránkach Microsoftu. Yahoo! bude naďalej prevádzkovať vlastné používateľské rozhranie, ale pod značkou "Powered by Bing" (prevádzkované Bingom)

comscore-searchengine-searchqueires-april2009-copy-747029.jpg
Obr. 5: Podiely konkurencie na trhu
(zdroj: http://www.businessol.com/seo-blog/2009/07/msn-then-live-now-bing-what-d...)

Zdroje:

http://allthingsd.com/20081112/microsoft-officially-facebooks-oops-socia...
http://www.blogoflux.com/tag/wlm/page/2
http://profy.com/2008/11/13/is-social-networking-a-good-fit-for-microsoft/
http://www.businessol.com/seo-blog/2009/07/msn-then-live-now-bing-what-d...
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Live_Messenger_Connect
http://en.wikipedia.org/wiki/Bing_search_engine
http://sk.wikipedia.org/wiki/Bing
http://en.wikipedia.org/wiki/MSN
www.msn.com

PrílohaVeľkosť
bing-logo.jpg11.5 KB
comscore-searchengine-searchqueires-april2009-copy-747029.jpg48.21 KB
microsoft-windows-live-logo.jpg11.17 KB
msn-logo.jpg36.66 KB
windows-live-messenger-logo.png47.66 KB