Preskočiť navigáciu.
Domov

VMware

 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /nfsmnt/hosting1_2/5/4/54877fec-712a-4e8c-baaa-291b2a26f5d1/euin.org/sub/podnikanieainovacie/sites/all/modules/inline/inline.module on line 489.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /nfsmnt/hosting1_2/5/4/54877fec-712a-4e8c-baaa-291b2a26f5d1/euin.org/sub/podnikanieainovacie/sites/all/modules/inline/inline.module on line 489.

test

Vznik spoločnosti

VMware Workstation vydala společnosti VMware ako svoj prvný produkt v roku 1999. Tento software umožňuje užívateľovi používať rôzne inštalácie operačných systémov architektúry x86 na jednom PC.

 • Společnosť má pobočky v PaloAlto(USA-Kalifornie), San Francisku a Bangalore(Indie)
 • VMwareWorkstationvydala společnosťVMware ako svoj prvý produkt v roku 1999
 • spoločnosť má viac ako 4 millióny užívateľov a viac ako 20,000 zákazníkov

Čo ponúkaju?

 • Zníženie nákladov na dátové centra
 • Serverové farmy
 • Výpočtové úlohy cez internet
 • Virtualizačnýsoftvér
 • Zvýšenie efektivity práce s PC

Tieto služby zabezpečujú produktami, medzi ktoré patria riešenia pre desktopy, ako sú

 • VMwareWorkstation
 • VMwarePlayer
 • VMwareFusion

Súčastným trendom pre dnešné spoločnosti a najviac prosperujúce sú riešenia pre servery

VMware Server je virtualizačný nástroj zadarmo pre servery. Tento nástroj ponúka skôr možnosť vyzkúšať si virtualizačné riešenie zadarmo s tím, že ak zákazník bude chcieť nasadiť virtualizačné riešenie pre servery vážne, inštaluje si už platenú verziu v podobe VMware Infrastructure. VMware Server je ponúkaný čiastočne ako opensource.
VMware Infrastructure je balík riešení založený na pôvodně samostatnom produkte VMware ESX Server spolu s ďalšími doplnkami a službami. VMware ESX Server je samostatný virtualizačný nástroj dodávaný s vlastným operačným systémom na báze Linuxu (konkrétne na RedHat Linux). Kvôli stabilite a vysokému výkonu tohoto systému je obmedzený zoznam podporovaných zariadení, ktoré musí spĺňať certifikaciu pre tento produkt. Ďalšiou podmienkou pre nasadenie je použitie minimálne dvoch pevných diskov (na jednom je systém a na druhom virtuálny stroje a dalšie dáta). Okrem samotného ESX Serveru v základnom balíčku VMware Infrastructure je možnosť prikúpiť podporu NAS, multiprocessingu pre virtuálne stroje a dalšie vlastnosti.

Spoločnosť ponúka aj ďalšie produkty ako sú VMwareConverter, VMwareCapacityPlanner, VMwareACE a iné.

Inovácie spoločnosti

Medzi hlavné myšlienky inovácií a aj samotnému zlepšeniu veci vo vývojí patrí možnosť vyskúšania veci, ktoré sú vo vývoji. Mnoho firiem svoje nové produkty stráži a prichádza na trh už s vecami ktoré sa len ťažko menia a najčastejšie veci vidieť zmeny a vylepšenia iba v nových verziách ktoré je potrebné si kúpiť, alebo priplatiť.
Ďalším silným uspechom ako si získat potenciálného zákaznika firma rieší možnosťou vyskúšať nové technológie bez záväzkov.
Na dnešnom trhu IT je veľké množstvo operačných systémov a mnohokrát je firma obmedzená vo výbere ďalších programov, ktoré pracujú pod jej softvérom. VMware je dodávaný v akomkoľvek všeobecnom produkte čo umožňuje jeho inštaláciu na akýkoľvek operačný systém.
Veľkou výhodou virtuálnych riešení je taktiež to, že vlastnosti sa môžu meniť a nie sú zahrnuté do zmlúv, objednávky, alebo predajných zmlúv akéhokoľvek druhu.
Pri týchto spomenutých vlastnostiach je jasné že produkty ktoré ponúkajú sú technický flexibilný na dopyt trhu.

Medzi ich silné stránky spoločnosti patria služby, ktoré ponúkajú pre zákaznika, s ktorými sú v neustálom kontakte so zákaznikom, čím sa nekončí ich kupno predajný vzťah po zakúpení si produktu. Touto myšlienkou sa vytvárajú dlhodobé partnerstva. Spolupráca so zákaznik nekončí po zakúpení si produktu ako je to v iných firmách.
Tento servis o zákaznika je zabezpečený

 • službou Open Virtual Machine Tools
 • opensource časti Linux,FreeBSD a Solaris VMware Tools
 • Umožňujú použitie úprav v zdrojovom kóde
 • Umožňujú spoluprácu s vývojármi
 • Sponzorovanie OpenSource projektov

Podrobnejší prehľad inovácií

VMware prináša inovácie pre zákazníkov v rámci celej virtuálnej infraštruktúry Suite.

Nová verzia VMware Infraštrukture poskytuje zvýšenú automatizáciu, väčšiu úroveň dostupnosti a Enhanced Performance pre Mission Critical Workloads.
Črty novej verzie VMware infraštruktúry by mali byť bežne dostupné koncom tohto roka. Blížiace sa vydanie VMware Infrastructure, ktorá bude obsahovať nový VMware ESX Server 3.5 a VirtualCenter 2.5, VMware umožní zákazníkom zjednodušiť správu IT prostredia vďaka vyššej úrovne automatizácie, zvýši celkovú dostupnosť infraštruktúry a posilní výkon pre kritické pracovné záťaže. Nová verzia bude obsahovať aj aktualizované balenia a ceny, vrátane nových ponúk špeciálne zameraných na stredne veľké a menšie IT prostredia.
Tieto verzie nadväzuje na takmer desaťročia neustálych inovácií. Riadia zlepšenie celej sady VMware Infrastructure. Nové funkcie, ako sú riešenia pohyblivých diskov, virtuálnych strojov až po dátové sklady, ktoré poskytujú presvedčivé hodnoty pre zákazníkov všetkých veľkostí, či už sú malé a stredné podniky či veľké podniky.
VMware poskytuje veľmi očakávané úplné riešenie, ktoré spĺňajú požiadavky zákazníkov na hypervisor ďalšej generácie firmware, rozšírených o funkcie virtuálnej infraštruktúry, a pokročilú správu a automatizáciu.
Zákazníci neustále hľadajú ďalšie spôsoby, ako využiť svoje virtualizované infraštruktúry a maximalizovať návratnosť investícií softvérov, ktoré môžu dodať svojim organizáciam. S VMware ESX Server 3.5 a VMware VirtualCenter 2.5, VMware zvyšuje latku nielen pre zlepšenie existujúcich funkcií, ale pri virtualizácií na vyššiu úroveň s novými funkciami pre zvýšenú mobilitu a dostupnosť služieb. Tieto nové funkcie môžu povoliť nové výskyty použitia čo prispeje k získaniu nového zákazníka a zavádzaniu virtualizácií v rámci odvetvia firmy.
Nové funkcie VMware Infrastructure dosahuju uspokojenie potrieb širokého spektra zákazníkov a IT prostredia - od stredných a malých podnikov do pobočiek a podnikových dátových centier v rámci globálnych korporácií a zvýšiť hodnotu všetkých troch vrstiev virtualizačné sady.
Napríklad VMware Guided Consolidation umožňuje nižšie náklady na školenie pre technikov. Nové VMware ESX Server uľahčuje rozšírenie virtualizácie v celej organizácii. Tiež VMware Storage VMotion pomôže spravovať virtuálne infraštruktúry a skladovanie, čím sa zefektívni životnosť. Poskytuje možnosť transparentne presúvať pracovné úlohy bez skladovania a nutnosti odstávky na údržbu, alebo dynamicky vyvážiť pracovné vyťaženie skladovanie bez toho aby to ovplyvnilo naše virtuálne stroje a služby, ktoré podporujú.
VMware Update Manager spravuje virtuálnej infraštruktúry a tým predchádza vzniku systémových chýb a taktiež zabezpečuje ochranu ako firewall. VMware Update Manager umožňuje prostredníctvom automatickej aktualizácie a naprávam procesu v rámci celej virtuálnej infraštruktúry prostredia. Je to nielen jednoduchšie pre správu, ale aj pre zabezpečenie toho, aby všetky hostiteľské VMware ESX Servery a hosťujúce operačné systémy boli bezpečné. Táto funkcia pracuje na všetkých hostiteľoch, šablóny a virtuálnych strojoch, a to aj na tých, ktoré sú vypnuté alebo v režime spánku. Z hľadiska riadenia rizík, schopnosti plynulého chodu a bezpečnosti nápravu z centralizovanej konzoly pridáva obrovskú hodnota pre užívateľov.
Virtualizačnú platformu enhancementshelp poskytuje novú úroveň výkonu, škálovateľnosti a kompatibilitu pre beh aj tých najnáročnejších úloh vo virtuálnych strojoch.

Rozšírené skladovanie a sieťovanie voľby, ako je podpora pre SATA miestne ukladanie a 10 Gig Ethernet, rovnako ako umožnenie zariadenia InfiniBand rozšíriť úložisko dát a sieťové možnosti pre virtuálnu infraštruktúru.
Podpora pre TCP segmentu Offload a Jumbo rámcov zníženie zaťaženia procesora spojené s vybavovaním sieť I / O.
Podpora pre hardvérové stránke vnorené tabuľky, ako je v procesore pomáha pre pamäťové virtualizáciu.
Podpora pre paravirtualizované hosťujúci operačné systémy Linux umožňuje vyššie úrovne výkonu pomocou virtualizácie-zámerný operačné systémy.
Podpora pre virtuálne stroje s 64GB RAM a fyzických strojov s kapacitou až 128 GB pamäte.
Nové funkcie virtuálnej infraštruktúry pomáhajú poskytovať vyššiu dostupnosť infraštruktúry a odolnosť:
VMware Storage VMotion umožňuje migráciu diskov virtuálnych strojov z jedného úložiska dát do iného systému bez narušenia behu či odstávky.
VMware VMotion sa stal nenahraditeľným nástrojom mnohých správcov infraštruktúry pre dynamické vyvažovanie pracovnej záťaže ich serverov a odstránenie doby odstávky potrebnej pre údržbu serveru. Storage VMotion rozširuje VMotion na úložné zdroje virtuálneho stroja, menovite virtuálne disky. Pomocou Storage VMotion môžu správcovia dynamicky vyvažovať záťaž skladovanie a úzke miesta výkonnosti prostredníctvom migrácie diskov virtuálneho stroja na najlepší dostupný zdroj skladovania. Správcovia môžu minimalizovať narušenie služieb.

VMware Update Manager automatizuje správu záplat a aktualizácií pre hostiteľa VMware ESX Servera a virtuálne stroje. Update Manager zvláda jedno z najvýznamnejších bolestivých miest každého oddelenia výpočtovej techniky: stopovanie úrovňou záplat a manuálnu aplikáciu najnovších opráv závad a bezpečnosti. Zaplatovaním offline virtuálnych strojov vynucuje vyššiu úroveň zhody so štandardmi pre záplaty ako u fyzických prostredi. Nové virtuálne infraštruktúry managementsolutions pomáhajú poskytovať vyššiu automatizáciu pre usmernenej riadenie IT prostredia.
VMware Distributed Power Management predstavuje experimentálnu funkciu, ktorá znižuje spotrebu energie v dátovom centre prostredníctvom inteligentného vyvažovanie záťaže. V spolupráci s VMware DRS bol Distributed Power Management navrhnutý tak, aby automaticky vypínal servery, ktoré nie sú v súčasnosti potrebné na dosiahnutie požadovanej úrovne služieb, a automaticky servery zase zapínal ak sa dopyt po výpočtových zdrojoch zvyšuje.
VMware Guided Consolidation, funkcie strediska VMware VirtualCenter umožňuje spoločnostiam začať konsolidáciu serverov pomocou "step-by-step" krok-za-krokom. Pomocník objaví fyzické servery, identifikuje kandidátmi na konsolidáciu, prevedie ich na virtuálne stroje a inteligentne ho umiestni na najlepšej VMware ESX Server alebo hostiteľa VMware Servera. Guided Consolidation pomáha, aby sa proces konsolidácie rýchlo a ľahko vykonal i pre užívateľov s nízkymi znalosťami virtualizácie.

Zisky spoločnosti

 • Tržby za prvý štvrťrok boli 844 miliónov dolárov, čo predstavuje nárast o 33% od prvého štvrťroka 2010.
 • Prevádzkový zisk za prvý štvrťrok bol 154 miliónov dolárov, čo predstavuje nárast o 50% od prvého štvrťroka 2010.Non-GAAP prevádzkový zisk za prvý štvrťrok bol 252 miliónov amerických dolárov, čo predstavuje nárast o 44% od prvého štvrťroka 2010.
 • Čistý zisk za prvý štvrťrok bol 126 miliónov dolárov, alebo 0,29 dolárov na akciu, v porovnaní s $ 78 mil čiže 0,19 dolára na akciu, za prvý štvrťrok roku 2010. Non-GAAP čistý zisk za štvrťrok predstavoval 204 miliónov dolárov, alebo 0,48 dolárov na akciu, v porovnaní s 133 miliónmi dolárov, alebo 0,32 dolárov na akciu, za prvý štvrťrok roku 2010.
 • prevádzkové peňažné toky za prvý štvrťrok boli 478 miliónov amerických dolárov, čo predstavuje nárast o 35% od prvého štvrťroka 2010. Voľné peňažné toky za štvrťrok 473 miliónov dolárov, čo predstavuje nárast o 45% od prvého štvrťroka 2010.
 • Koncových dvanásť mesiacov prevádzkové peňažné toky boli 1,3 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 20%.Koncových dvanásť mesiacov voľných hotovostných tokov bolo 1,3 miliardy USD, čo predstavuje nárast o 39%.
 • Zostatok hotovosti, ekvivalentov hotovosti a krátkodobý investície boli 3700000000 dolar a nezaslúžené príjmy boly 2,0 miliardy dolárov k 31. marcu 2011.

Graf akcií za posledný rok v USD.
test

Zdroje

http://www.vmware.com/partners
http://www.vmware.com/company/news
http://www.glassdoor.com/Reviews/Employee-Review-VMware-RVW446964.htm
http://moneycentral.msn.com/investor/invsub/results/statemnt.aspx?symbol...
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=VMW:US

autor:Bc. Rastislav MIKULA